17.4. 2015 - operační zákrok dle metodiky Ulzibat

20.04.2015 21:44

Tři dny od operace Ulzibat jsem se konečně dostala k počítači, abych sepsala průběh a své dojmy z celého zákroku.

Na kliniku jsme vyjeli v pátek, 17.4, brzo ráno a před osmou hodinou jsme už byli na místě. Po vyplnění příjmových dokumentů jsem se dozvěděla, že jdu na operaci jako devátá – po jedenácté hodině.

Byla mi podána premedikace a nezbývalo, než čekat. Byla jsem kupodivu klidná. Opakovala jsem si, že doktoři vědí, co dělají, a já zase přesně vím, proč jsem tady. V hlavě mi zněla slova dr. Nazarkina, která mi řekl na konzultaci – budeš chodit.

To, co se ještě ráno zdálo jako utopie, se odpoledne začalo stávat skutečností. Po jedenácté hodině mě odvezli na sál, kde jsem strávila sedmnáct minut. Narkózu jsem vyspávala něco přes hodinu, ale naštěstí se u mě neobjevily pooperační nevolnosti.

Jak jsem se později dozvěděla, operatéři ukázali, během toho, co já jsem spala, mamině výsledek operace. Prý jsem byla schopná, pod vlivem anestetik, dát nohy do devadesáti stupňů a vypadala jsem jako zdravá. Zprvu se mi tomu, při pohledu na zafačované nohy, nechtělo věřit, i když už v momentě kdy jsem se probudila, byl rozdíl znatelný.

Při propouštění z nemocnice mi však lékaři sdělili, že vše je teď jen v mé hlavě – nohy byly dvacet let zvyklé, že něco nemohou, a tak je teď na mě, abych je po tak dlouhé době přesvědčila o opaku. Co hodinu se můj stav mění k lepšímu a já jsem moc ráda, že všechno dopadlo tak, jak to dopadlo.

Na důkaz té obrovské změny, která mi poslední dny mění život k lepšímu – a věřím, že ho co nevidět změní od základů, přikládám dvě koláže „jak šel čas.“ Během tří dnů od zákroku je pokrok až neuvěřitelný.


Chtěla bych tímto poděkovat všem těm, kteří stáli při mně, především však těm, kteří mi zákrok umožnili absolvovat. Všem sponzorům a Nadačnímu fondu Šťastná hvězda, jejichž pomoci si velmi vážím. Bez Vás bych to nedokázala!

Operace a následné pokroky, které jsou už v tuto dobu nemalé, jsou jasným důkazem toho, že s dětskou mozkovou obrnou se vyplatí bojovat v jakémkoliv věku.

Díky, že ten boj zažíváte spolu se mnou!

M.