V termínu od 21.8.-10.9. jsme poprvé vyzkoušely služby neurorehabilitační kliniky Axon v Praze, která stejně jako piešťanské Adeli centrum nabízí rehabilitaci v kosmickém oblečku.

Stalo se tak především proto, že jsme si už neuměly představit cestovat tak daleko (sedm hodin) a rozhodly se tak pro kliniku, kterou máme nedaleko bydliště. S průběhem rehabilitace jsme byly moc spokojené.

To, že vše probíhalo v nejlepším pořádku, dokládá i příspěvek na facebookovém profilu kliniky:

Poslední terapie Kosmík se zúčastnila i pacientka Markéta a zaznamenala výrazné pokroky.

Podle její fyzioterapeutky Báry bylo největším úspěchem Markétiny terapie, že nyní dokáže lépe vnímat a vědomě pracovat se svým tělem. Nejen díky tomu se zlepšilo držení těla ve všech pozicích. Cílem terapie byla mimo jiné chůze. Zde Markéta získala větší jistotu, stabilitu a zlepšil se také stereotyp.

A jak sama Markéta vnímá proběhlou terapii?
Co se mého pohledu na terapii týká, hodnotím ji jako velice přínosnou. Největší přínos pak vidím v tom, že umím své tělo lépe ovládat. Vím, které svaly zapojit, aby tělo lépe fungovalo a nedocházelo například k rotaci pánve nebo nerovnoměrnému rozložení váhy.
Vím, že je přede mnou ještě strašná spousta práce, ale mám radost, že i v mém věku zaznamenávám pokroky. Za svůj život jsem absolvovala už mnoho rehabilitací, mnohdy slýchala, že zdravotní stav je neměnný. Je proto potěšující vědět, že ještě existuje cesta, jak být samostatnější a nezávislejší.
Příjemně mě překvapila nejen úvodní diagnostika, ale také atmosféra na celé klinice, a především skvělá práce fyzioterapeutky Báry.

(zdroj: FB Neurorehabilitační klinika Axon)

Děkujeme nejen celému týmu, ale i těm, kteří se rozhodli na nákladnou terapii přispět!